Jdi na obsah Jdi na menu

Na Vranovské přehradě

6. 9. 2009

Poslední týden v srpnu jsme si ještě s kamarády pronajali na týden chatu na Vranovské přehradě. Chatička stojí na úžasném místě, osamocena v krásné zátoce a uprostřed lesů. Na místě bez pitné vody a bez zavedené elektřiny by člověk čekal nějakou chatrč, ovšem tato chata měla do chatrče daleko, je to krásná zrekonstruovaná chatička se solárním panelem na střeše, který nám umožnil noční svícení a dobíjení mobilů. Ale teda musím přiznat, že nejvíc mě překvapil sprcháč s masážními triskami. Na tuto chatu jsem totiž jela s tim, že v té "pustině" budem v nějaké rádoby chatě a žít život zálesáka.... :)

I moje psí holky si život v přírodě užívali, Mia nás hlídala a štěkala na každého, kdo si dovolil připlout na pramičce z poloostrůvku na druhé straně přehrady, Aší si zase mohla nechat ukroutit prdelku, když viděla cizí lidi...je to správná dvojka, ale hlídání snad zůstane jenom Mie.

Také na Mie pozoruju, že od té doby co máme Ašanty, tak hlídá mnohem víc, než dřív, hlídání Aší bere opravdu vážně .....až mě s tim štve :)

Vyrazili jsme na výlet na hrad Bítov, kam můžou i pejsci a kde mají hradní zvěřinec, takovou malou zoo, kterou jsme nemohli vynechat. Aší byla vyvalená ze "štěkající" lišky, která byla z Mii a Aší úplně vedle. Mia si prošla zoo s hrdostí jí vlastní a žádné zvíře ji nemohlo rozházet. U vchodu do zvěřince jsme potkali desetitýdenní štěňátko černobílé borderky a dospělého borderáka...škoda, že foťák jsem ten den nechala nabíjet na chatě...no co, ale vzpomínky máme pěkné :)

Každý den jsme jezdili na jídlo do restaurace a psiska jsem samozřejmě brala sebou, jen toho oběda se tam chudinky nedočkali, ale vzorně čekali než se lidská část smečky nadlábne a většinou si schrupli. Jsem ráda, že v dnešní době ve většině restaurací přinesou misku s vodou a psi jim tam nevadí :)

Celý týden byl fajn, psiska odpočívali a blbli, mezi jejich nejoblíbenější činnost patřilo hledání a ochutnávání mrtvých ryb, ovšem mimo jedné sem byla vždycky rychlejší a mojí zábavou se stalo běhání po břehu s lopatou :)