Jdi na obsah Jdi na menu

konírna

5. 2. 2010

Konírna


Setkání lidí z dogfrisbee probíhá v konírně pravidelně již několik let. A proč se tomu říká konírna? Je to krásný statek, kde chovají koně, kozy, oslíka, lamu....prostě spoustu zvířátek. Stavení je uprostřed nádherné přírody....opravdu pohádkové místo

Sešlo se nás cca 15lidí a 25 psů Ale jak to všechno začalo? V pátek odpoledne jsme vyjeli autem z Brna....ale to si neumíte představit to auto  Jeli jsme s Verčou a gordonkama. Verča má tři psy, já dva a ještě jela Evča s parsonkou Ebinkou...plus spoustu zavazadel....ale krásně jsme se vešli a vyjeli na cestu. Jelo se moc hezky, za pár hodin jsme dorazili do cíle. I přes ty hromady sněhu, jsme neměli sebemenší problém a cesta proběhla v klídku Z Brna jela ještě další výprava druhým autem, které vypadalo podobně jako to naše (Tomáš, Lucka, Zuska, Marek plus Bobinka, Dixinka, Atík, Trestík, Iza a Nuka......no když to tak vypisuji, tak nechápu, jak se tam vešli)

Na místě už spostu lidí bylo, ubytovali jsme se, vybalili a byli nadšení z toho, jak je to tam pěkné. Mají tam totiž několik stavení - krytou halu, obytný baráček, kde nahoře bydlí majitelé a dole jsou pokoje pro hosty a společenská místnost s velikou pecí- v této části bydlela většina. My se přesunuli do pokojíku přímo nad stájí, kde jsou dva pokoje a společenská místnost. V pokoji jsme byly zase Verča, Eva a já a naše psiska (Verči Darinka totiž hárala, tak jsme museli být trošku v izolaci:)) a každá jsme měli jen pro sebe veliké letiště....no prostě maximální pohodička Mají to tam opravdu moc krásně udělané. Nečekala jsem takový "komfort"Večer jsme se všemi poseděli a probrali program na víkend.

Další den ráno jsme vyvenčili a šli si zaházet...trénink v zasněženém poli byl super! Pak jsme se naobědvali a vydali se na výlet. Byl to krásný pohled...taková smečka psů. Okolo jen nádherná zasněžená krajina. Aší asi poprvé zažila takovou smečku psů, ale chovala se jak profesionál, vůbec ji to nezaskočilo....jak kdyby tak trávila každý denA Miušce se to také moc líbiloJen jsem ji v lesích měla radši na vodítku, okolo bylo opravdu hodně zvěře a kdyby se celá smečka strhla za srnkou....no radši si nepředstavovat, naštěstí se nic takového nedělo..byla to velice vzorná smečkaDoufám, že budou nějaké fotečky (já si bohužel foťák nebrala...) Po pár hodinách jsme se vrátili, trošku vydechli, nabrali energii a vydali se do haly....kde jsme hráli hru s disky....byli jsme po dvojicích, družstva prosti sobě a házeli se dva disky, které nesměli spadnout na zem a do autu a na jedné půlce se nesměli setkat dva disky.....tak velmi zjednodušenně Ve dvojici jsem byla s Verčou Urbáškovou a musím zmínit, že se nám dařilo a dostali jsme se do "finále" Po hře jsme vyvenčili a zase večer poseděli a pokecali.

Ráno jsme "čile" vstali a před oběděm vyrazili na další výlet, bylo to zase super. Tyto hromadné procházky jsem si opravdu užívala a psiska taky. Pak jsme se naobědvali a pomalu vrazili směr Brno. Na jednom úseku jsme tentokrát museli nasadit řetězy, ale jinak byla cesta ok a příjemně unaveni jsme dojeli domu.

Byl to krásný víkend plný nových zážitků, přátel, psů a jiných zvířátek....Aší i Mia se konečně pořádně vyřádili po zkouškovém, kdy jsme byli všichni trošku v útlumu, obě byly vzorné, mám z nich radost. Bylo to suuuuuuuupéééééééééér 

info o konírně zde : http://www.czechblack.com/podmenu/aktuality2009/info_konirna2010.html