Jdi na obsah Jdi na menu

Cane Corso bez PP

17. 11. 2007

     Bohužel se často setkávám s opovržením, když řeknu, že Mia nemá průkaz původu.

     A to většinou u lidí, kteří mají papírové caníky. Chápu, že se snaží uchránit toto plemeno, jeho exteriér a povahu. Ale už se neptají, proč ty papíry ten bezpapírák nemá a rovnou ho zařadí mezi vořechy ( i když možná je to poklona, voříšek je většinou nejzdravější a nejchytřejší pes v okolí :))

    Jediné co mě zaráží, že většina papíráčků v ČR mají zdraví tak špatné, že se nedá hovořit o zdraví, DKK 3/3, 3/4 a 4/4 není nic výjimečného v chovech u nás. To si pak řikám" díky bohu, že mám bezpapíráčka, ale zdravého". Ještě že je u nás několik výjimek a jsou to krásní, zdraví psi a feny s PP, které obdivuji.

    Je pravda, že kdybych měla víc peněz asi bych si pořídila papíráka, ale penízky nebyly a měla jsem šanci pořídit si sice bezpapíráčka, ale podle mě s výborným původem a šancí dobrého zdraví. Je pravda, že Mii exteriér není suprový, má dlouhý čumák, nůžkový skus a je docela vysoká......ale její povaha je suprová a zdraví....to vám povím až uděláme snímky, ale když se kouknu na DKK Mii předků.....no doufám, že mě nic nepřekvapí:)

    Chci tu jen říct, že bezpapíráčci nemusí být ty největší trosky. A Miu tu ukazuji jako názorný příklad. Má výborný původ....lepší než kdejaký papíráček, ale i tak je bez PP, a to proto, že ne každý chovatel se snaží svého mazlíčka uchovnit. Proto nás neodsuzujte:) Mia je stejný miláček jako ten Váš i jiných:)