Jdi na obsah Jdi na menu

A je tu listopad

1. 11. 2009

1.Hlavní podzimní novinka 7.11 2009 - náš cvičák začíná působit na novém place, staré místo srovná se zemí těžká technika v nejbližších dnech :(

Na místě cvičáku vyroste pětipatrové informační cemtrum:( Ale aspoň, že máme nový plac, kde může klub pokračovat ve své činnosti.

Obrazek

Dnes byl poslední den existence našeho starého cvičáku. Dostěhovávali jsme překážky a všechny věci, které neměli skončit na pospas těžké technice...Pořád se s tím těžce smiřuji, ale aspoň, že máme náhradní plac, kam bylo možné se přestěhovat. Snad bude klub i nadále šlapat tak, jak šlapal doposud. Mia a tento kynologický klub mě přivedli ke kynologii...udělali ze mě "šílence",  který denně běhá někde se psy, nosí poťapané kalhoty a vlastně nemá na nic jiného čas.Jsem ráda, že tohle "šílenství" zrovna mě potkalo, vážím si života takového jaký je, protože díky psicím je úplně ten nejkrásnější 

Obrazek

2.Mia konečně po hárání přestala vonět psům, a tak jsme se mohli zase vydat zpět do psího světa :)

Obrazek

Byli jsme si několikrát zacvičit poslušnost na Ivči trénink, přijde mi, že Mia cvičí s větším nadšením, když vidí, že cvičím i s Aší. Pořád se snažíme o oční kontakt, který je téměř 100% když mi Mia sedí u nohy, bohužel po rozejití skloní hlavu a zase čučí do země, tak se na ni snažíme vyzrát a hlavně najít způsob, jak ji to vysvětlit. Ale malé pokroky jsou určitě vidět. Hlavně v tom nadšení, dlouhé chůze u nohy úplně vynecháváme a děláme krátké a veselé, aby z toho měla radost :)

Obrazek

Dále pracujeme na aportu s činkou, je to zvláštní.......Mia aportuje moc ráda......vše jen ne činku :) Ale snažíme se :)

Důležité je, že se mi zase "vrátila" stará Mia a její "hárací nálady" jsou pryč :) Mia je během hárání totiž úplně mimo, jak kdybych měla jiného psa, jen stojí a kouká, nechce si hrát, ze všeho otrávená.......ještě teď Miu disk nebere tolik jako dřív, ale pomalu se to vrací do normálu :) Přeci jenom už mi taky dospěla holka jedna šedivá, je to můj mazánek :)

Obrazek

Škoda, že je za chvíli zima. Asi bych brala celý rok jaro a léto, abychom mohli blbnout venku od rána do večera, už teď mi omrzají prsty a holkám packy.

Také se pomalu plní Mii stránky a začínám uvažovat, že holkám udělam jedny společné. Jen je mi líto, že by vše předchozí upadlo v zapomění.....no uvidíme :)

Obrazek