Jdi na obsah Jdi na menu

Psí kamarádi

20. 1. 2009

Zde bych Vám chtěla představit všechny Mii kamarády. Jen se bojím toho, že na někoho zapomenu a to bych nerada. Budu se snažit dodat více informací o našich kamarádech a když páníčci dovolí, přidáme fotky a odkazy na jejich stránky. Už teď máme pár kámošů v galerii. Také se omlouvám za zkomolení některých jmen, ale znám je jen v ústní podobě :) Ale vše postupně zdokonalým :)

Bak - pes německého ovčáka

 

Obrazek

Agora - fenka výmarského ohaře

Agora je o pár let starší než Mia. Holky se znají od té doby, co jsem si Miu přivezla, protože Agory panička Kristýna je moje dobrá kamarádka. Též patří mezi Mii nejlepší kámoše. Potkáváme se na cvičáku, ve škole i jen tak venku na prochajdách a výletech :)

Obrazek

Eliot - pes výmarského ohaře

Eliot je roční štěňátko výmara, kterého jsme, a také paničku Sandru , poznali na táboře v Mratíně. Tam se asi do Mii zamiloval a donutil páníčky odstěhovat se do Brna :) Od té doby můžem procházkovat častěji :) Eliot je bažantík, před kterým Mia ráda machruje, však on ji brzo doroste :)

Meg a Sára - fenky bulmastifa

Meg jsme poznali, když byla Mia ještě špunt. Pravidelně jsme holky venčili spolu skoro každý den a ty si to pořádně užívaly. Meg byla Mii vzorem. Později si panička Meg, Maruška, pořídila ještě Sáru a blblo se ještě víc :) Bohužel nedávno se odstěhovali do Prahy a já ráda vzpomínám na každodení procházky. I Mie nějakou dobu trvalo, než si zvykla, že holky na večerní procházku nepřijdou.

Obrazek

Darča, Freda, Bizinka -fenky gordon setra a fenka "mini gordon setra":)

Gordonky jsou holky šikovný a se svojí paničkou Verčou se věnují spousty sportům. Poznali jsme je na tréninku dogfrisbee a holky byly dokonce tak  hodné, že nám uvolnili kousek místa v jejich autě při cestě na závody. Tímto děkujeme :)

Obrazek

Hudy - fenka border kolie

Hudy a její paničku Lenku známe také z dogfrisbee. Hudyšák se trošku liší od typických hyperaktivních borderek, je klidná, nepase vše co se hýbe a běžet ze všech sil jsem jí snad ještě neviděla. Ale poslední dobou nás překvapuje svojí radostí a rychlostí a myslím, že za chvíli nebude nikdo věřit tomu, co jsem tu napsala :)

Obrazek

 

Bobinka - fenka chodského psa

Bobinka s páníčkem Tomášem zavedli dogfrisbee tréninky v Brně. A hodně nás toho naučili. Velmi rychle šplhají na vrchol dogfrisbeezáckýho světa. Jsou opravdu moc šikovní a podezřívam je, že se s diskem už narodili :)

Badík - pes maďarského ohaře

Badík a panička Janička jsou noví nadšenci dogfrisbee. Badík je mlaďoučký pejsek, který mi připomíná Eliota (viz výše) a Mie myslim také, hraje si před ním na velkou holku :)

Agi - pes belgického ovčáka

Agent je veliký pes a ještě větší Mii kamarád. Agiho a Zuzku potkáváme na poslušnosti, obranách a jen tak na cvičáku a ve škole, kde spolu řádí a krátí si volnou chvíli. Mia má Agiho moc ráda.

Obrazek

Charlie - pes australského ovčáka

Obrazek

Ajgis - fenka leoparda

Charlie a Ajgis patří k sobě. Potkáváme je hodně ve škole, kterou páníčci Kuba a Olinka také navštěvují. A samozřejmě na cvičáku. Také se s Miou znají od malička. A blnout spolu dokážou celý den. Mia je má moc ráda a jak je vidí, hned by za nimi letěla. Zahrnula je do své "imaginární" smečky :) 

Obrazek

Wendy - fenka zlatého retrievra

Chira - fenka německého ovčáka

http://www.abalio.ic.cz/ - Chiruška čeká štěňátka!!!!!!! 

Chira a Wendy patří Ivče, která vede kurzy poslušnosti na našem cvičáku. Cvičí i mě a Miu :) No možná více mě :)Mia se má od jejích holek ještě co učit :)Jsem jí moc vděčná za to, jak se nám věnuje, díky ní jsme se s Miou dostali ke zkouškám z poslušnosti :)Moc děkujeme!

Chilli - fenka cane corso

Chilli a její paničku Evu jsme poznali na ifauně a později holky seznámili osobně. Chilli je Mii "teta". Procházkovali jsme na krásném místě za Brnem a holky se opravdu pořádně vyběhali. Chilli je o něco starší než Mia, někdy bych potřebovala, aby jí jako správná teta, přivedla na správné myšlenky- ne jen lumpárny :)

Obrazek

Buffy - fenka cane corso (Mii sestra )

Buffy je  Mii sestřička, ale jak jsme se s ní setkali je neuvěřitelné. Když bylo Mie pět měsíců, potkali jsme v Brně na procházce paní s výmarakem a dali se do řeči. Povídala, že její známá má úplně stejnou fenku jako je Mia, pomalu jsme se dostali k tomu od kud ji má a kolik jí je a vše bylo jasné........je to Mii sestra!!! Hned druhý den jsme se sešli a holky se po pěti měsících zase viděly!! Bylo to krásné :)

Na fotce opravdu není Mia, ale její sestřička :)

 

Obrazek

 

 

Toník- pes cane corso

Toník je ještě štěňátko, krásný černý pejsek cane corso. Toníka a paničku Kristýnu jsme "potkali" na ifauně. A po tom, co jsme zjistili, že jsou z Brna jsme uskutečnili procházku. Toník se Mie moc líbí, je to mladý pejsek, před kterým okatě machruje a ukazuje, že je velká holka. Naštěstí je Tonda odvážný pejsek, který brzo strčí Miu do kapsy :)

Obrazek

Darja - fenačka cane corso

Darja je nový přírůstek kaníka u nás ve škole a dokonce v našem ročníku. Potkáváme ji na přednáškách, kde si nemůžu odpustit pomazlení a pomuchlání takového miminka :) Jsem zvědavá co z ní vyroste, zatím je to malý špunt :)

Obrazek

Honey - pes hovavarta

Hany je obrovský roční pes, kterého Mia poznala jako malou kuličku. Valchovala ho, mordovala, blbla jak malá :) A teď ji to všechno může vrátit:) Často spolu řádí na cvičáku, ve škole, chodí s námi na poslušnost a obrany....Mia má tohoto medvídka mooc ráda :)

Obrazek

"Džema" -fenka vlkodava

Džema (nevim jak se to píše :)) je skoro stejně stará jako Mia,holky si spolu hodně hrály jako malé. Dnes se učuchají, trošku zablbnou, ale žádné vášnivé hry už se nekonají. Hodně se potkávají ve škole, hlavně na přednáškách :)

Abra- fenka dlouhosrsté kolie

Abra je dáma, která si jentak s někým nehraje. Je takový pozorovatel :) Je to moc hodná fenka, kterou potkáváme na cvičáku a myslím, že s paničkou Marťou se hledali až se našli :)

Obrazek

Sydny - pes australského ovčáka

Syďák je pěknej ďáblík, Mie stačí, i když je o něco menší. S Miou se setkávají ve škole a na cvičáku. Mia ho má také moc ráda, asi pro jeho odvahu :)

Obrazek

                                                                                                 

Trest - pes foxteriera

Atík - pes krátkosrsté kolie

Trestík, Atík a ještě Issa a Nuka patří Zusce a Markovi. Zuska s Trestíkem, Issou a Nukou běhá agility a Trestík je nová vycházející hvězda dogfrisbee :)Je to rarášek, jen škoda, že tak malý...bojím se aby ho Mia nezašlápla :)

Atík a Marek už byli na svých prvních závodech v dogfrisbee a oba ukázali, že do tohoto sportu patří. :)

Obrazek

Darsi - kříženka NO a kolie

Dášenku s paničkou Kačkou potkáváme na cvičáku při poslušnosti.  Dársí je šikulka a s paničkou se dostávají k dalším a dalším zkouškám z poslušnosti :)

Obrazek

 

Capone - pes Parsona

Kápo je supr psík....no co dodat prostě teriér :) zapálený do všeho.....tedy i do frisbee :) Je to krásný pes s ďábelským výrazem a možná proto ho má Mia ráda..........a Kápo ji samozřejmě také ( bude určitě dobrý plemeník...no chlap no :))

Obrazek

 

Simba a Mody - pes RR a fenka basenji

Simba je super pes RR, nekonfliktní, poslušný a kamarádský. S Miou se potkávají ve škole, je to opravdu úžasný pes :)

Mody je nový přírůstek do Simby smečky :) Je krásná, řoštácká a svá, je to úžsně odvážné štěndo a v pár měsících Mie v pohodě stačila :)

Sebík - pes čivavy (do Mii zamilovanej :))

Sebík je velký milovník, potkáváme ho na přednáškách a různě po škole. Vždy musí přijít Miu slušně pozdravit:) Je to malý pes s velkým srdcem, a jeden z nejmenších Mii kamarádů. Mia se k němu chová chová velmi jemně a nemá tendence s ním blbnout. Zato Sebík by asi rád štěňátka s velkou fenkou :)

a spoustu dalších pejsků :)