Jdi na obsah Jdi na menu

Dogfrisbee- od začátku

7. 3. 2009

7.3 2009 - Tak musím dopsat kapánek aktualit a novinek :) Dogfrisbee se pomalu zařazuje mezi známější a oblíbené sporty a už není takový problém najít někoho zkušenějšího pro trénink ve Vaší blízkosti. Od našeho začátku se toho hodně změnilo, naše skupinka brněnských nadšenců se rozrostla a věnujeme se i závodům :) "Založili" jsme si BAF- Brněnský Amaterský dogFrisbý :) Naše stránky jsou : www.baf.websnadno.cz . Dokonce budeme pod záštitou KK pedigree VFU a www.discdog.cz  pořádat v červnu závody v Brně a to Mistrovství ČR v dogfrisbee, což už je pořádná akce :), na kterou je samozřejmě každý zván- bližší info bude určitě brzo na stránkách BAF :) Verča s Tomášem pořádají tento rok semináře a po domluvě tréninky- také více na BAF.

     Když jsem si četla muj první příspěvek, když jsme s frisbee začínali, musela jsem se pousmát :) Opravdu jsem nevěřila tomu, že se s Miou na nějaké závody dokopeme....a opak je pravdou, minulý rok jsem byla 2x na závodech a 2x na semináři, závody byly distanční, na freestyle trénujeme tento rok :) Jen bych potřebovala sponzora...disky mohu mít jen odolné, ale ty jsou drahé a startovné a semináře jsou čím dál dražší a dražší.....tak kdybyste o někom věděli :)))

     Také minulý rok proběhlo v ČR Mistrovství Evropy v dogfrisbee, což jen dokazuje, že je to u nás čím dál populárnější sport.

     Jen už se těším na jaro, toto počasí není na řádění z diskem nic moc...sice bahení zábaly zadara jsou fajn, ale radši bych sucho, krásně zelenou trávu a sluníčko....to je pak jiná nálada a potrénování si :)

18.12 2007 - Dogfrisbee je sport, nebo spíše zábava a potěšení, které obdivuji. Vím, že CC není vhodné plemeno k těmto účelům, ale Mia talíř opravdu miluje. Je to její nejoblíbenější hračka a vlastně i její nejoblíbenější činnost. Nejspíš asi zůstanem u házení jen tak na louce, protože nechci Mie oddělat klouby a hlavně já jsem na to hrozně nešikovná:) Asi to bude tím, že nerada trénuji bez Mii. A v tomto sportě jsem to právě já, kdo by se měl učit. Házení je opravdu umění, někdy když koukám na profíky, opravdu nechápu, jak ten disk začarovali, že tak letí. Ale řeknu Vám, vidět Mii šťastné očička a to nadšení stojí opravdu za to. Bohužel v Brně, kde studuji, se tomuto sportu nevěnuje žádný cvičák. Ale našli jsme tu skupinku nadšenců, kteří si jdou rádi zaházet a sem tam se s Miou přidáme....bohužel nám to nevychází moc často....snad v létě. Také jsme se s Miou "vetřely" k profíkům z discdog klubu, a to v Ústí nad Labem, kde měli členskou schůzi. Šli jsme s psíkama na vycházku a večer si šli zaházet do tělocvičny, no ještě teď se červenám, jak mi to nešlo...ale všichni byli suproví a vlastně celá sobota, kterou jsme s nimi strávili, byla super. Bohužel v neděli už jsem musela vlakem ráno do Brna a tak jsem jen ostatním záviděla trénink, který měli naplánovaný......Snad se mi ještě povede s nimi setkat:) Za to, že jsem se mohla zúčastnit vděčím Pavlu Ryttnauerovi, který mě a Mie ukázal pár hodů do začátku. Sám vlastní boxerku Sáru, s kterou neuvěřitelně válí....no mrkněte na stránky www.discdog.cz a najděte si tam videa.....určitě je to moc zajímavé i pro ty, kteří se tomu nevěnují:) No my budem s Miou dále trénovat na louce, protože nás to opravdu baví....tak to taky zkuste:)