Jdi na obsah Jdi na menu

RTG kyčlí, loktů a ramen

7. 3. 2009

     V pátek 6.3 2009 - tedy v Mii dvou letech a pár měsících, jsem nechala Mie zrentgenovat kloubíky. Vyšetření se udělalo u nás na škole- tedy na klinice malých zvířat VFU, pod taktovkou MVDr Prokse. Tento den jsem měla cvičení ze zobrazovací diagnostiky a učili jsme se rentgenovat, Mia posloužila jako "pokusný pes" a bez sedace jsme zrentgenovali pravý loket....poté jsem se s panem doktorem domluvila, že přijdem ještě ten stejný den dopoledne a zrentgenujeme všechny klouby. V půl jedenácté jsme nastoupili :) Mia "dostala" anestezii a rychle usnula. Celý proces rentgenování šel opravdu rychle....mají zde super mašinku, digitální rentgen....snímky nemusí vyvolávat ve tmě a složitě vyndavat z kazety, celou kazetu se snímkem vloží do přístroje podobného tiskárně a ten okamžitě převede obrázek (získaný během rentgenování) do počítače a snímek vidíte během několika sekund na obrazovce....to jen pro zajímavost, kdo nezná- tak trochu polopatě vysvětleno :) Miuška si v klídku chrněla a my ji tam nastavovali a vyvazovali do směšných poloh :)

     Tak snímky jsme měli hotové a šli jsme je pořádně prozkoumat na počítač s větší obrazovkou a tím správným programem pro měření úhlů atd....

     Rentgeny jsou samozřejmě neoficiální, nemám je zhodnocené posuzovatelem pro CC, ale mám v plánu je jednomu poslat. 

      MVDr Proks se k Mii kloubům vyjádřil kladně :) Kloubní hlavice femuru jsou krásně zanořené, kloubní plochy beze změn, hladké, bez náznaku sebemenší artrózy,Olssonův úhel má Mia na kyčlích nadstandartní :) Jsem šťastná, protože kyčle má Mia ve výborném stavu :)

     Stejně tak lokty beze změn, bez artrózy, super :)Při prvním snímku na cvičení pojal doktor podezření na volný processus coronoideus (na lokti), ale když jsme udělali snímky ve flexi, bylo toto podezření vyloučeno :) 

     Také snímky ramen vypadají v pořádku :)

Jsem šťastná, je to pro mě ten největší úspěch, který jsme mohli v životě dosáhnout. Opravdu mám z toho obrovskou radost :)

     Nevím jestli tento můj popis někomu něco řekne, proto se budu snažit poslat snímky k posouzení veterináři kompetentního pro hodnocení DKK a DLK u CC. Protože jiný mi čísla DKK/DLK nesmí říct.

     Mii RTG snímky kloubů jsou přidány ve fotogalerii :)

Mám opravdu ohromnou radost :) !!!!!!

     

 

Náhledy fotografií ze složky DKK, DLK